Beethovenův Hradec
16.06.2022

Beethovenův Hradec

      12. června 2022 proběhlo v Domě kultury města Ostravy finále 58. Beethovenova Hradce a zvítězil v něm náš pedagog MgA. Tomáš Vrána, kterému upřímně gratulujeme ke skvělému úspěchu.

     Beethovenův Hradec je festival vážné hudby pořádaný každoročně na zámku Hradec nad Moravicí  v prostorách Červeného zámku. Festival patří k největším kulturním akcím v Moravskoslezském kraji. Od roku 2014 byl festival pořádán Maticí slezskou, v roce 2020 převzala pořadatelství Základní umělecká škola, Opava, p. o.

    Soutěž se těší světovému renomé a pro laureáty tvoří významné místo v životopisu. Vždyť mezi vítěze se v minulosti zařadily osobnosti jako houslisté Ivan Ženatý, Hana Kotková, Jiří Vodička, Martina Bačová, violisté Ladislav Kyselák, Jan Pěruška, Alexander Besa, Jitka Hosprová, violoncellisté Miroslav Petráš, Michaela Fukačová, Daniel Veis, Jiří Bárta, z klavíristů Jiří Skovajsa, Ivan Klánský, Jan Jiraský či Eliška Novotná. Mnozí z nich hradeckou soutěž navštěvují v roli interpretů, porotců, korepetitorů či pedagogů nastupující hudební generace