Tisk

Klávesové oddělení

Oddělení klávesových nástrojů na naší škole nabízí výuku na moderní, víceúčelový nástroj – keyboard. Studovat zde mohou žáci od šesti let. Studium je koncipováno ve dvou čtyřletých cyklech a poskytuje žákům možnost kvalitního hudebního vzdělání.

Učíme žáky využívat výhod technických parametrů nástroje a jeho dalších možností k postupnému přechodu od klasické výuky na klávesový nástroj a tvorby jednoduchých rytmicko-harmonických doprovodů k písním až k improvizaci, komorní a souborové hře a třeba až ke komponování a aranžování skladeb.

Velkou výhodou nástroje je široká škála zvuků (imitace hudebních nástrojů, nebo zvuků z civilizace) a možnost instrumentálních doprovodů, které nabízí žákům velice zajímavý materiál pro kvalitní hudební přednes.

Nástroj je možné využít jako sólový, nebo doprovodný. Díky tomu bude hra žáků již po velmi krátké době pro ně i pro jejich okolí příjemným zážitkem. Vedeme žáky k tomu, aby se naučili hrát skladby různých žánrů s využitím všech možností, které nástroj nabízí.

Své umění mohou žáci předvádět na koncertech školy i akcích mimo školu. Největší radostí pro většinu z nich je však umění aktivně se pohybovat v pestrém hudebním světě.

Galerie obrázků

Pedagogové klávesového oddělení

Mlejnek Václav, Mgr.

Dlouhý Radek, Mgr., Ph.D.

Profily učitelů

Mlejnek Václav, Mgr.
Akordeon, elektrické klávesy
další učitelé →