Tisk

Pawlowská Marie, MgA.

  • Předmět výuky: hra na klavír, korepetice
  • E-mail: marie.pawlowska@zuspraha5.cz

Marie Pawlowská studovala 9 let v Karviné na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany pod vedením paní učitelky, později ředitelky Anny Schwarzové, kterou úspěšně dokončila v roce 2009 a téhož roku začala studovat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u Mgr. Moniky Tugendliebové. Hrála s klavírním triem, zpívala ve sboru, korepetovala různé smyčcové i dechové nástroje, zpěváky a doprovázela je na koncertech. Posledním rokem na ZUŠ poskytovala mladším žákům soukromé hodiny v Karviné i v Havířově.

V lednu roku 2014 ji přijali na Hudební akademii múzických umění v Praze pod vedením Ivo Kahánka, kterou úspěšně absolvovala v červnu roku 2019. Je také několikanásobným laureátem soutěže Prague Junior Note a soutěže konzervatoří v Brně a v Pardubicích. Účinkovala několikrát na klavírních ateliérech v Karviné a od roku 2006 - 2014 se pravidelně účastnila klavírních kurzů prof. Ivana Klánského v Týně nad Vltavou.

V roce 2015 měla příležitost si zahrát na koncertě s Janáčkovou filharmonií Ostrava (cyklus Jeunesses musicales), kde se představila s klavírním koncertem Edvarda Griega a v roce 2019 si zahrála s Moravskou filharmonií v Olomouci klavírní koncert Fryderyka Chopina f moll. V roce 2014 a 2015 působila jako lektorka klavíru na Základní soukromé škole "Cesta k úspěchu" v Praze na Břevnově. Od roku 2016 byla zaměstnána jako lektorka Hudebních lekcí na Hradčanské, kde skončila v červnu roku 2019 a také na International School of Music and Fine Arts, kde vyučuje dodnes.