VYTISKNOUT

Maceček Jan, MgA.

MgA. Jan Maceček (*1. 7. 1991) absolvoval brněnskou konzervatoř u prof. Rudolfa Šťastného a MgA. Miloše Vacka a Hudební fakultu AMU v Praze u prof. Jindřicha Pazdery.
Během studií absolvoval mnoho kurzů a seminářů u význačných pedagogických a uměleckých osobností, jako např. Václav Hudeček, Jindřich Pazdera, Václav Snítil, František Souček, Pavel Prantl, Ivan Štraus, František Novotný, Petr Prause, Cyrus Forrough, Stepphen Shipps, Vadim Gluzman, Hatto Beyerle, Evgenia Epshtein, Avedis Kouyoumdjian, Johannes Meissl a další.
Získal ocenění v několika celostátních soutěžích, např. celostátní kolo soutěže ZUŠ (2. místo), Houslová soutěž Josefa Muziky v Nové Pace (1. místo), Kocianova houslová soutěž v Ústí nad Orlicí (č. u. 3. stupně) a několika dalších. Byl členem a koncertním mistrem Moravského komorního orchestru, který v r. 2009 vyhrál rozhlasovou soutěž Concerto Bohemia.
Je sekundistou Sedláčkova kvarteta, které v r. 2013 obdrželo 3. místo na Brahmsově soutěži v Pörtschachu, v roce 2014 vyhrálo soutěž Karola Szymanowského v Katowicích a tentýž rok rovněž vyhrálo soutěž Bohuslava Martinů v Praze. V roce 2015 bylo kvarteto laureátem Janáčkovy soutěže v Brně. V roce 2016 natočilo Sedláčkovo kvarteto CD ve spolupráci s hobojistou Lukášem Pavlíčkem. Letos kvarteto natáčí pro Český rozhlas komplet kvartetů Václava Jindřicha Veita.