MgA. Jůzová Petra

• E-mail: petra.juzova@zuspraha5.cz

Studium:

1993-1997 Střední uměleckoprůmyslová škola – obor scénická technika

1998 – 2004 DAMU, Katedra alternativního a loutkového divadla, obor scénografie u prof. Petra Matáska

2002 – 2003 Zahraniční studijní stáž na Academia di Belle Arti di Brera v Miláně

Pedagogické zkušenosti:

Desetiletá praxe s dětmi předškolního věku, I.a II.stupně ZŠ (studio HaF, první umělecká soukromá škola, Praha 1, Široká 6). Výuka na základní soukromé škole (Škola hrou, Praha 6, Nad Kajetánkou 9 )

Individuální příprava studentů na talentové zkoušky na střední umělecké školy

Výběr z dosavadní praxe a realizace (scéna, loutky, kostýmy):

Účast na Pražském Quadriennale, Pražské pouliční divadlo, pořádané v rámci kulturního  projektu Praha 2000,  divadlo Minor, Damúza a Řetízek v rámci studia na DAMU

Divadlo Ciróka Bábszínház Kecskemét, Maďarsko

Divadlo AHA! v pražském Gongu (např. Kytice, Bylo nás pět, Kašpárek a ztracená princezna)

Divadlo Lampion Kladno (např. Tajemný hrad v Karpatech, Čert a Káča, Mach a Šebestová)

Středočeské divadlo Kladno (Ženitba) Mezinárodní divadelní projekt Exit  (Česká republika, Slovenská republika, Maďarsko, Polsko)

Knižní ilustrace:

Nakladatelství Plejáda: Babo raď aneb kterak si pomoci v domácnosti, Rady ptáka Loskutáka, Škola občanského juda

Nakladatelství Daranus: Editin deník Klára a Jákob

Světlík Vladimír