Dvorská Zdenka

• Předmět výuky: Klavír
  • E-mail: zdenka.dvorska@zuspraha5.cz

Hru na klavír studovala na konzervatoři v Teplicích pod vedením prof. Jaroslava Haufta a Norberta Říhy. Studium zakončila absolutoriem v roce 1977.

Pedagogické práci se věnuje od roku 1972. Nejprve vyučovala v LŠU v Mimoni(10 let), po přestěhování do Prahy v LŠU v Lysé nad Labem (4 roky), v ZUŠ  ve Španělské ulici v Praze 2 ( 1 rok). Na zdejší škole učí od roku 1987.

V době působení v Mimoni se věnovala také komorní hře, kde spolu se svým manželem (spisovatelem PhDr. Ladislavem Dvorským) vytvořili Mimoňské duo ( ve složení housle a klavír), se kterým vystupovali na různých kulturních akcích českolipského okresu i jinde. Spolu s manželem se podílela na hudebním vzdělání svých dvou dcer houslistek ( obě studium na HAMU, starší nyní členka České filharmonie).

Za dobu své dlouholeté pedagogické praxe připravila žáky i ke studiu na různých uměleckých školách ( konzervatoř v Teplicích, v Samaře a jinde). Po celou dobu působení na zdejší škole ( 23 let) se věnuje žákům s plným nasazením. Každoročně se objevují na prestižní pražské přehlídce „Festival nejmladších klavíristů“ ,v soutěžích vypsaných MŠMT, Prague junior note, na soutěži zdejší ZUŠ „Jak se hraje ve Stodůlkách“, na koncertech Libeňského jara mladých, veřejných a interních koncertech školy.

Se svými žáky je často v kontaktu i po skončení jejich studia na škole. Pomáhá radou, návštěvou jejich hudebních produkcí, těší ji, když je potkává jako posluchače na koncertech.

Mezi její další zájmy kromě hudby patří výtvarné umění (grafika), literatura, architektura a historie.

Světlík Vladimír
Příčná flétna, Zobcová flétna