Tisk

Sedláková Kristýna, M.Mus.

  • Předmět výuky: Zobcová a příčná flétna
  • E-mail: kristyna.sedlakova@zuspraha5.cz

Kristýna Sedláková se narodila v Praze, kde také vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě Jana Nováka. Další hudební vzdělání získala pod vedením Jana Ostrého a Jiřího Bystroně na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. Od října 2012 pokračovala v magisterském studiu a později i v mistrovské třídě u prof. Stéphana Rétyho na Vysoké škole hudební Carl Maria von Weber v Drážďanech. Studium ukončila v lednu 2017 projektem „Tančící flétna“, ve kterém propojila hudbu a tanec. V letech 2012–2017 byla stipendistkou Nadace Brücke/Most Stiftung a instituce DAAD. Kristýna získala mnoho zkušeností na soutěžích v České republice a Evropě, a aktivně se účastnila nejrůznějších mistrovských kurzů renomovaných flétnistů.
V současnosti vystupuje sólově, věnuje se komorní hudbě v nejrůznějších obsazeních, a zajímá se také o hudbu barokní, které se začala věnovat během svého studia v Drážďanech. Jako flétnistka se podílí na nejrůznějších hudebních projektech v Čechách a v Německu. 
Na FZUŠ Stodůlky vyučuje zobcovou a příčnou flétnu od září 2018 a současně působí jako lektorka flétny ve sdružení Roztoč v Roztokách u Prahy.  Její velkou zálibou je propojování hudby s tancem a výtvarným uměním.