Tisk

Havrda Vojtěch, DiS.

  • Předmět výuky: hra na kytaru
  • E-mail: vojtech.havrda@zuspraha5.cz

Narozen 24.6.1994 v Praze. V 9 letech začal hrát na klasickou kytaru pod vedením Milana Rejchrta. Jeho zájem se ale soustředil spíše na kytaru elektrickou, kterou začal studovat o 4 roky později u Jana Kysely. Již v tomto období začal aktivně vystupovat, nejprve ve 13 letech, jako host v kapele Ozzy Osbourne Revival, kde hrál post sólové kytary. V 15 letech založil vlastní uskupení One to Three, se kterým se zúčastnil i několika soutěží (Skutečná liga, XT3 Startér).
V roce 2010 nastoupil na Mezinárodní konzervatoř v Praze obor elektrická kytara, kde nejprve studoval 3 roky pod vedením Miloše Knoppa a poté 3 roky pod vedením Václava Veselého, během studia se pravidelně zúčastňoval jeho kytarových seminářů a hrál v dalších projektech, včetně školního jazz comba pod vedením Julia Baroše. Školu úspěšně absolvoval v létě 2016.
Od roku 2016 také zahájil studium na Pražské konzervatoři, obor skladba a aranžování populární hudby. Nejprve pod vedením Pavla Větrovce, v současné době u Vladimíra Figara. Má za sebou i studiovou praxi, podílel se na natáčení kytar na nové desce skupiny Dobrohošť, nebo anglicko-české rockové skupině Fewer Owls. Aktivně vystupuje v uskupení Irish Dew, Dobrohošť a v elektro-industriálním projektu Xpand, jehož videoklip se promítal na festivalu v Miami a získal ocenění CineStar v Los Angeles.
Mimo jiné se také od roku 2012 věnuje výuce elektrické a akustické kytary.